سئوالات متداول و آنلاین آکادمی سفیر پلاس

سئوال مورد نظر خود را از کارشناسان ا بصورت آنلاین بپرسید
عدم ارسال
سئولات رایج و عمومی
تفاوتِ سفیرپلاس با دیگر موسساتِ آموزشِ زبان چیست؟

1- به دلیل استفاده از برترین اساتید و تجهیزات آموزشی

2- به دلیل استفاده از قویترین سیستم آموزشی بااستفاده از جدیدترین کتب آموزشی دانشگاه اکسفورد (2016)  برای اولین بار در ایران (New American Headway ) و منعطف با نیاز امروز مخاطبین در ایران با بهره گیری از استاندارهای آموزشی برترین دانشگاههای دنیا       اطلاعات بیشتر

آیا سفیرپلاس وابسته یا زیرمجموعه سازمان یا موسسه خاصی است؟

خير. آکادمی سفیرپلاس در بخش خصوصي و با سيستم آموزشی كاملاً متفاوت از دیگر موسسات فعاليت مي کند. همچنین موسسین آکادمی سفیرپلاس کاملا مستقل از موسسات مشابه دیگر عمل می کنند.

متدِ آموزشی سفیرپلاس چیست؟
نظام حاکم بر آکادمی زبان سفیرپلاس بر اساس سه اصل "زمان كمتر"، "آموزش بهتر" و "محتواي كاربردي تر" تدوين گرديده است. این آموزش بر مبنای متد (CLT) و شاخه اي از آن به نام (TBLT) طرح ريزي شده است. محور آموزش تمرین ”صحت“ و ”روانی کلام“ و تمرکز آن بر روی تقویت مهارت ”گفتاری “(Speaking) است. سفیرپلاس علاوه بر تولید محتوی آموزشی، نگاه رایج در مورد تعلیم و تعلم را نیز دگرگون کرده است: چه از جانب مدرس در روش های ارائه مطالب، کلاس داری، ارزیابی و نحوه برخورد با زبان آموز , و در نظر گرفتن ترجیحات یادگیری شان و چه از جانب زبان آموز در بازنگری در سیر و روند آموزش و یادگیری خود.
آیا سیستم آموزشی در همه ی شعبات یکسان است؟
بله، تقويم آموزشي و اجرایی، منابع و كتب و ساختار سطوح آموزش با برنامه ريزي، پشتیبانی و نظارت دفتر مركزي سفیرپلاس طراحی، اجرا و ارزیابی مي گردد.
آیا زبان های دیگر، به غیر از انگلیسی، تدریس می شود؟
بله. زبان فرانسه.
آیا آزمون تعیین سطح شهریه دارد؟
بله. به علت صرف وقت و انرژي نیروی انسانی کارشناس و هماهنگی های سازمانی مربوطه.
تعداد زبان آموزان یک کلاس چند نفر است؟

در آکادمی سفیر پلاس کلاس های عمومی با ظرفیت استاندار جهانی  12-6 نفر برگزار می شود که این موضوع در مقایسه با سایر موسسات موجود درایران منحصربفرد می باشد

آیا کلاس ها بصورت مختلط برگزار می شوند؟
تمامی مراکز سفیرپلاس پذیرای متقاضیان آقا و خانم می باشند.
تفاوت دوره های تخصصی CPE, CAE, FCE با دوره های TOEFL و IELTS چیست؟ آیا تفاوت لهجه ها در این دوره ها مشکل ساز است؟

دوره هاي FCE، CAE، IELTS و TOEFL دوره هایي تخصصي و با اهدافی متفاوت هستند. اعتبار مدارك FCE و CAE مادام العمر بوده، در حالي كه مدارك IELTS و TOEFL اعتباري 2 ساله دارند. از آنجايي كه مدرسين از مواد آموزشي مختلف برای آشناسازي زبان آموزان با هر دو لهجه American / British استفاده مي كنند، مشكلي پيش نخواهد آمد.

رسیدگی به شکایات دانشجویان چگونه است و مسئولش کیست؟

زبان آموزان در صورت مواجهه با هرگونه مشكل مي توانند مراتب را با مسئول مركز در ميان بگذارند. در صورتي كه مشكل موجود از طرف مسئول مركز قابل حل نباشد، مي توانند آن را با دفتر مركزي سفیرپلاس در ميان گذارند.

نظام ارزیابی مدرسین چیست؟

تمام مدرسين به صورت دوره اي در هر ترم و طبق برنامه ريزي مسئول مركز ارزيابي مي شوند و پس از آن در جلسه اي جداگانه نكات مورد نظر با مدرس در ميان گذاشته مي شود. همچنين دفتر مركزی سفیرپلاس بر روي تمامي ارزيابي ها نظارت كامل داشته و كارشناسان نيز به صورت دوره اي برای ارزيابي در مراكز حضور فعال دارند.

آیا مدرک معتبری در پایان دوره ها ارائه می شود؟
در صورت درخواست زبان آموز، گواهي پايان سطح با مهر و امضای موسسه ی ارائه خواهد شد. در صورت علاقه مندی زبان آموزان به دريافت مدارك بین المللی از دانشگاه کمبریج، در پايان سطوح خاص طبق جدول زیر در آزمون هاي استاندارد ثبت نام كرده و پس از شركت در آزمون، از دانشگاه Cambridge مدرك معتبر دریافت خواهند کرد.
آیا امکان گرفتن نمایندگی یا شعبه از آکادمی پلاس در تهران یا شهرستان ها وجود دارد؟

در صورتی که درخواست اخذ نمایندگی از آکادمی پلاس را دارید به منوی اصلی (قسمت نمایندگی ) مراجعه فرموده و فرم مربوط را تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

سئولات رایج دوره های مبتدی
آیا کلاس های فشرده (5 روز در هفته) برگزار می شود؟
سفیرپلاس آمادگی دارد انواعِ کلاس ها – عادی، فشرده و فوف فشرده - را با رعایت اصول آموزشی استاندارد و مصوب موسسه برگزاری کند.
آیا امکانِ برگزاری کلاس های Free Discussion وجود دارد؟
متقاضيانِ كلاسِ Free Discussion مي توانند در کلاس های Speaking Club که غالبا روزهای پنجشنبه برگزار می شوند ثبت نام نمایند. به محضِ به حد نصاب رسیدن (حداقل 6 نفر)، كلاس تشكيل خواهد شد.
آیا دوره های بین المللی نظیر CELTA برگزار می شود؟
دوره ی CELTA به دلیل مشکلات سال های اخیر به صورتِ مستمر و دوره ای به طور کلی در ایران برگزار نمي شود. متقاضيان جهت کسب اطلاعات بیشتر ویا مشاوره مي توانند با دفترِ مركزيِ سفیرپلاس تماس حاصل فرمایند.
آیا در پایان ترم ها Top student انتخاب می شود؟
آکادمی سفیرپلاس تلاش مي كند تا براي زبان آموزان فضايي رقابتي و سالم فراهم آورد. در راستاي حركت از فضاي رقابت (Competition) به فضاي همكاري (Cooperation) نتيجه ی حاصل از تلاش زبان آموزان در طول ترم در يك بازه معنا پيدا مي كند نه در نقطه كه در نهايت به طور معمول بيشتر از يك نفر در يك بازه قرار مي گيرند.
سئولات رایج دوره های متوسطه
آیا امکان جهش به سطوح بالاتر وجود دارد؟
بله. با نظر اولیه مدرس مربوطه و سپس تایید کارشناس و مسئول مرکز و همچنین در صورت امکان وجود ظرفیت در سطح بالاتر.
روند آزمون تعیین سطح به چه صورت است؟
زبان آموزان مي توانند با تماس تلفنی يا مراجعه حضوری به شعب، وقت تعيين سطح رزرو کنند. مدرس هر سطح مي تواند تا جلسه ی چهارم كلاس با محك زدن سطح زباني زبان آموزان آن ها را برای تعیین سطح مجدد معرفی و یا Upgrade یا Downgrade كند كه در اين صورت افراد برای مصاحبه مجدد به مسئول مركز مربوطه ارجاع داده مي شوند.
چرا گاها تعطیلات میان ترم در نظر گرفته نمی شود؟
در برنامه ریزی تقویم آموزشی سفیرپلاس که به صورت سالانه تنظیم می شود، کارشناسان مربوطه با در نظر گرفتن تعطیلات رسمی در طول سال و فشردگی برنامه ی تحصیلی و کاری دانشجویان سعی در تدوین برنامه ای در راستای رفاه دانشجویان دارند که متاسفانه در برخی ترم ها در طول سال امکان برنامه ریزی تعطیلات میان ترم وجود ندارد.
آیا می توان گواهی اشتغال به تحصیل گرفت؟

بله. متقاضیان ای گواهی می توانند با مراجعه به کانتر ثبت نام محل تحصیل خود، با تکمیل فرم مربوطه، جهت گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل اقدام کنند.

سئولات رایج دوره های پیشرفته
Upgrade و Downgrade شدن زبان آموز بر اساس چه معیارهایی است؟
نظام ارزیابی پیشرفت زبان آموزان در آکادمی سفیرپلاس بر مبنای عملکرد آن ها در هر چهار مهارت زبان و همچنین دانش زبانی است. البته تمرکز این نظام که برگرفته از نظام تدریس موسسه است بر پایه ی ارزیابی مهارت Speaking است.
آیا ارزیابی مدون در مورد نقاط قوت و ضعف زبان آموز در پایان ترم ارائه می شود؟
ارزیابی زبان آموزان در طول ترم توسط مدرس کلاس و پایان هر ترم با برگزاری آزمون فاینال و 2 آزمون شفاهی ( Oral ) توسط مدرس دیگر انجام می شود.
چه کسی پاسخگوی مسائل مربوط به کلاس بندی هاست؟
کلاس بندی ها توسط مسئول مرکز و با در نظر گرفتن امکانات و محدودیت های موجود صورت می پذیرد.
چگونه می توان پیشنهاد ویا اصلاحیه ای بر امور سفیرپلاس ارائه کرد؟
زبان آموزان می توانند پیشنهادات سازنده و یا طرح های اجرایی خود را به صورت کتبی با مسئول مركز و یا مستقیما با دفتر مرکزی از طریق ایمیل در ميان بگذارند.